اولین تصویر واقعی گلکسی اس 8 منتشر و زمان عرضه آن مشخص شد

  • رایان صبا اولین و پربیننده ترین سایت فروش آنلاین قیمت قطعات کامپیوتر لپ تاپ تبلت نوت بوک هارد پرینتر مانیتور اسکنر گرافیک کارت و
  • Call : (021) 6695 - 4982
  • SMS : 02166954982
  • تاسیس رایان صبا 1381 - 2002
0

اولین تصویر واقعی گلکسی اس 8 منتشر و زمان عرضه آن مشخص شد

/ January 7, 2017 0 comments

رویه چند سال گذشته سامسونگ در معرفی پرچمدارانش به این صورت بوده است که همواره نمایشگاه MWC بارسلون اولین مکانی بود که سامسونگ از گوشی برگزیده سری گلکسی اس خود رونمایی می‌کرد. اما امسال به نظر داستان متفاوتی را خواهیم داشت و این گوشی بسیار دیرتر معرفی خواهد شد. البته اولین تصویر واقعی از این گوشی نیز منتشر شده که تفاوت های بسیار زیادی با نسخه های قبلی دارد. با ما همراه باشید تا این دو مورد را با هم مورد بررسی بیشتری قرار دهیم.

اولین تصویر واقعی گلکسی اس 8 منتشر و زمان عرضه آن مشخص شد

چند ماه ابتدایی سال میلادی زمانی است که شرکت های بزرگ تولید کننده اسمارت فون پرچمداران و اسمارت فون های ویژه خود را معرفی می‌کنند. سامسونگ نیز بر اساس این سنت، گوشی های پرچمدار خود را معمولاً در ماه مارس و یا فوریه به صورت عمومی معرفی می‌کرد ولی به نظر امسال داستان متفاوت خواهد بود و آخرین خبرها یک ماه دیرتر از سالهای قبل، یعنی ماه آوریل را برای معرفی این گوشی پیش بینی کرده اند.

کنگره جهانی موبایل سال جاری یا همان MWC 2017 بین روزهای 27 فوریه تا 2 مارس (9 تا 12 اسفند 1395) در شهر بارسلون اسپانیا برگزار خواهد شد و با این اوصاف شاهد عرضه گلکسی اس 8 در آن نخواهیم بود. سال گذشته این گوشی طی مراسمی در رویداد Galaxy Unpacked در روز 11 مارس (21 اسفند) معرفی شد ولی امسال به نظر این زمان به 18 آوریل (29 فروردین ماه) موکول خواهد شد که حدود یک ماه دیرتر از مراسم سال گذشته است.

البته ما هنوز اعلام رسمی از سامسونگ در این مورد نداشته ایم و باید منتظر بمانیم تا بیانیه و دعوتنامه رسمی شرکت کره ای در این خصوص منتشر شود.

اما در مورد قسمت دوم تیتر این مطلب باید به شما تصویر زیر را نشان دهیم که ادعا می‌شود اولین تصویر واقعی از گوشی گلکسی اس 8 و یا یکی از نسخه های دیگر آن (گلکسی اس 8 اج و یا گلکسی اس 8 پلاس) است.

اولین تصویر واقعی گلکسی اس 8 منتشر و زمان عرضه آن مشخص شد

همانطور که قبلاً نیز حدس زده شده بود، سامسونگ در این گوشی قصد دارد دکمه فیزیکی Home که شاید امضای ویژه سری گلکسی این شرکت باشد را از این گوشی حذف کند و به جای آن از تکنولوژی ویژه ی شناسایی اثر انگشت در زیر نمایشگر استفاده کند که در این حالت کاربر می‌تواند با قرار دادن انگشت خود روی پنل نمایشگر، نسبت به احراز هویت خود اقدام کند. تکنولوژی که در این حالت استفاده شد از امواج التراسونیک و یا روش ها دیگری که هنوز مشخص نشده اند برای شناسایی خطوط اثر انگشت کاربر بهره می‌گیرد و همین امواج به دستگاه اجازه خواهند داد تا بتواند در هر نقطه ای از نمایشگر که انگشت روی آن قرار گرفته عملیات شناسایی را آغاز کند.

نکته دیگر در این عکس نمایشگر لبه به لبه ی گوشی است که بیشتر حالت خمیده دارد و البته باعث ایجاد نسبت نمایشگر به بدنه ی بسیار بالا برای این گوشی خواهد شد.

ترکیب دکمه های پاور و ولوم به مانند نسل های قبلی است و سنسورهای مجاورتی و نور محیط نیز در این گوشی استفاده شده اند. البته اگر این عکس واقعاً متعلق به گلکسی اس 8 و یا دیگر نسخه های آن باشد باید بگوییم که سامسونگ از سنسور عنبیه چشم که پیش تر در گلکسی نوت 7 استفاده شده بود، در این گوشی (ها) استفاده نخواهد کرد که این مورد به نظر عجیب خواهد آمد.

به هر حال هنوز حدود 3 ماه تا معرفی این گوشی باقی‌مانده است و باید زمان بیشتری را منتظر بمانیم تا تصاویر دقیق تر و با درجه اطمینان بیشتری منتشر شوند. پیش از این سامسونگ به تأمین کنندگان خود اعلام کرده بود که در مورد گلکسی اس 8 باید نسبت به مراقبت بیشتر از اطلاعات و مشخصات و تصاویر قطعات و یا نمونه های اولیه این گوشی اقدامات محافظتی بسیار بیشتر از سالیان گذشته انجام دهند تا جای ممکن جلوی درز اطلاعات در مورد این گوشی گرفته شود.

نکته دیگر این است که هفته پیش خبری منتشر شد که نشان می‌داد سامسونگ اولین نسخه های گلکسی اس 8 را آماده کرده و در چین در حال تست دارد. با این حساب شاید بتوانیم بگوییم که تصویر منتشر شده در بالا مربوط به یکی از همین نسخه ها باشد که برای تست به چین فرستاده شده است.
منبع = شهر سخت‌افزار