استفاده خواهد کرد iPhone 8 اپل از فولاد ضد زنگ در طراحی

  • رایان صبا اولین و پربیننده ترین سایت فروش آنلاین قیمت قطعات کامپیوتر لپ تاپ تبلت نوت بوک هارد پرینتر مانیتور اسکنر گرافیک کارت و
  • Call : (021) 6695 - 4982
  • SMS : 02166954982
  • تاسیس رایان صبا 1381 - 2002
0

استفاده خواهد کرد iPhone 8 اپل از فولاد ضد زنگ در طراحی

/ January 11, 2017 0 comments

مینگ-چی کو، تحلیلگر ارشد شرکت KGI Securities و استاد پیش‌بینی‌های اپل، در شهریورماه از عرضه آیفون جدید با فریم فولاد ضد زنگ خبر داده بود. حال با گذشت چهار ماه، شایعاتی منتشر شده که این پیش‌بینی را تقویت می‌کنند.

استفاده خواهد کرد iPhone 8 اپل از فولاد ضد زنگ در طراحی

به نقل از وبسایت تایوانی Digitimes، اپل سفارش تولید فریم‌های با جنس استیل ضد زنگ برای آیفون‌های سال 2017 را به شرکت آمریکایی Jabil داده است. اپل آخرین بار در آیفون 4s از فولاد ضد زنگ استفاده کرده است.

البته تفاوت‌هایی در تهیه فریم آیفون 4s و آیفون نسل بعدی وجود دارد. در تولید فریم آیفون 4s روش برش فولاد به کار گرفته شده است. به این صورت که فریم به وسیله دستگاه CNC از فولاد برش داده می‌شود. اما در تهیه فریم آیفون 8 فولاد مذاب داخل قالب مورد نظر پر شده و تحت فشار قرار می‌گیرد تا پس از سرد شدن، فولاد شکل قالب را بگیرد. این روش سبب افزایش مقاومت فولاد و همچنین آزادی عمل در فرآیند طراحی می‌شود.

با توجه به طراحی ویژه آیفون 8، انتظار می‌رود این فریم اطراف دو پنل شیشه‌ای جلو و پشت دستگاه (glass-sandwich) قرار بگیرد که در نتیجه مقاومت بیشتر در برابر خراش را باعث خواهد شد.

اپل از سری آیفون 5 به بعد از آلومینیم سبک‌وزن و در عین حال مقاوم در تولید محصولات خود از آیفون 7 تا اپل‌ واچ و کامپیوترهای مک استفاده کرده است. با این حال، پس از شکست مفتضحانه آیفون 6 معروف به "bend-gate" در سال 2014 و خم شدن آسان این گوشی، این شرکت از آلومینیم سری 7000 برای اولین بار در اپل واچ و سپس در آیفون 6s استفاده کرد.
منبع = شهر سخت‌افزار